Systemy odciągowo odpylające

Systemy odpylające, odciągowo-odpylające - Euro Komplex
Systemy odciągu trocin przemysłowe - Euro Komplex

Odciągi trocin

Niezawodne systemy odciągu trocin

Praca w sektorze obróbki drewna i materiałów drewnopodobnych wiąże się z wysokim poziomem zapylenia. To stwarza nie tylko szkodliwe warunki pracy - pył i trociny mogą przedostawać się do elementów mechanicznych maszyn, co prowadzi do ich uszkodzenia i kosztownych napraw. Jeśli szukasz sprawdzonego rozwiązania, które zapewni Ci możliwość odciągania pyłu i trocin z kilku urządzeń jednocześnie, nasza oferta systemów odpylania trocin jest właśnie dla Ciebie. Nowoczesne odciągi trocin sprawdzają się w szeregu zakładów produkcyjnych, gdzie głównym surowcem jest drewno.

Odciągi trocin - przemysłowe maszyny na miarę Twoich potrzeb

Pyły i trociny generowane podczas obróbki drewna (frezowania, piłowania, strugania itp.) mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia pracowników i efektowności pracy. Skuteczny system odciągania trocin eliminuje większość szkodliwych cząstek z powietrza, poprawiając warunki bezpieczeństwa. W naszej ofercie dostępne są niezawodne urządzenia odciągowe, które gwarantują wysoką wydajność i cichą pracę. Sprawdź, jakie pochłaniacze pyłu i wiórów możesz u nas zamówić do swojego zakładu lub warsztatu stolarskiego.

Indywidualny projekt, montaż oraz gwarancja na nasze produkty

Oferujemy kompleksowe systemy odpylania dla zakładów drzewnych i meblarskich oraz odpylanie innych frakcji podczas procesów produkcyjnych. Każdy projekt odciągu może powstać w oparciu o Twoje indywidualne potrzeby. Dzięki temu możesz liczyć na skuteczny odciąg trocin, redukcję zanieczyszczenia w zakładzie przemysłowym i wydajność pracy całego systemu. Nasza oferta obejmuje zarówno etap projektowy, jak również montaż poszczególnych urządzeń oraz ich późniejszy serwis.

Korzyści z podjęcia współpracy

Nasza firma działa skupia się na sektorze obróbki drewna. Jesteśmy jednym z największych dystrybutorów maszyn dedykowanych obróbce drewna i systemów odpylania trocin. Znajomość specyfiki rynku, ogromna ilość pozytywnie przeprowadzonych realizacji i ciągła modernizacja poszczególnych rozwiązań sprawiają, iż podjęcie współpracy z naszą firmą to gwarancja najwyższej jakości. Jeśli poszukujesz sprawdzonego systemu odpylania trocin, który powstanie z myślą o zapotrzebowaniu, jakie wynika z rodzaju i ilości maszyn użytkowanych w Twoim zakładzie, skontaktuj się z nami. Nasz specjalista udzieli Ci bliższych informacji. Chętnie podejmiemy się wykonania systemu odpylania w Twoim zakładzie.

Wentylatory, dmuchawy do trocin - Euro Komplex

Wentylatory

Wentylatory służą do odciągu trocin, pyłów i zanieczyszczeń pochodzących z obróbki drewna i materiałów drewnopodobnych.

Jest 35 produktów.

Pokazano 1-12 z 35 pozycji

Aktywne filtry

Systemy odpylające — kluczowy element wyposażenia każdej stolarni

Nadmierne pylenie, którego nie możemy uniknąć w zakładach stolarskich, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Pył powstały w czasie cięcia, heblowania i frezowania może wnikać do dróg oddechowych oraz oczu, wpływając negatywnie na komfort i bezpieczeństwo pracy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne systemy odpylające, które staną się niezastąpionym elementem wyposażenia każdej pracowni. Już dziś poznaj asortyment dostępny na naszej stronie internetowej!

Dlaczego dobry system odpylający jest tak ważny?

Systemy odciągowo-odpylające stanowią podstawowy element wyposażenia każdego zakładu stolarskiego. Ich głównym zadaniem jest usuwanie powstałego w czasie pracy pyłu, który stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia pracowników oraz żywotności stosowanych sprzętów. Produkty uboczne powstające w czasie obróbki drewna mogą przyczyniać się do występowania poważnych chorób układu oddechowego, w tym astmy oskrzelowej. Wysokie zapylenie negatywnie wpływa przy tym na stan innych urządzeń. Zanieczyszczenia wnikają do wnętrza maszyn, co nie tylko może prowadzić do szybszego zużycia, ale także wymaga częstych przerw na czyszczenie, co wiąże się z kosztownym spadkiem produkcyjności.

Jaki system odciągowo-odpylający wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór urządzeń, które w kompleksowy sposób odpowiedzą na potrzeby Twojego warsztatu. Podczas zakupów uwzględnij ilość odciąganego materiału oraz rodzaj wykorzystywanych maszyn stolarskich. Kieruj się w stronę sprzętów wyposażonych w wydajny wentylator, który umożliwi skuteczne odciąganie pyłu i wiórów. Na naszej stronie internetowej dostępne są modele, które sprawdzą się zarówno w mniejszych zakładach, jak i w największych stolarniach.

Co wyróżnia nasze systemy odpylające?

Firma Euro-Komplex jest producentem kompleksowych systemów odpylających oraz jednym z największych dystrybutorów wyposażenia stolarskiego. Nasz autorski produkt, FILTR EK-24, to uniwersalne urządzenie do odciągu i filtracji trocin, pyłów, a także zanieczyszczeń pochodzących z obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych oraz innych materiałów produkcyjnych.

Oferujemy też najwyższej klasy systemy odciągowe oraz odpylające. Szukasz urządzenia odciągowego do trocin? Postaw na model przeznaczony do frezowania i strugania z jednostką ssącą, która umożliwia prowadzenie ssania od góry i dołu. Znajdziesz u nas również wentylatory do transportu trocin, pozwalające na wykorzystywanie także w strefach zagrożenia wybuchem pyłów. Już dziś poznaj pełną gamę asortymentu i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Filtry EK-24 — profesjonalne rozwiązania dopasowane do różnych wymagań

Oferta obejmuje 8 modeli filtrów różniących się od siebie wydajnością:

  • 4 800 m³/h,
  • 6 500 m³/h,
  • 9 000 m³/h,
  • 13 000 m³/h,
  • 18 000 m³/h.

W zależności od wydajności filtru do gromadzenia odpadów służą worki o pojemności od 220 do 950 litrów. Co ważne, każde urządzenie odbiera zarówno suchą, jak i mokrą frakcję z kilku maszyn równocześnie. Dzięki modułowej budowie filtrów możliwe jest łączenie i tworzenie niemal dowolnych konfiguracji celem stworzenia kompleksowego zespołu filtracyjnego. Filtry EK-24 zbudowane są ze stali malowanej proszkowo albo cynkowanej ogniowo. Nie wymagają skomplikowanej obsługi operatorskiej, ponieważ system oczyszczania jest całkowicie zautomatyzowany. Model urządzenia dobiera się parametrowo do potrzeb danego zakładu, na podstawie ściśle określonych wymogów technologicznych dotyczących systemów odpylających.

Zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z fachowego doradztwa i zamówienia odpowiedniego systemu odpylającego do zakładu.