Nasze produkty

Maszyny - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Maszyny

Oferta firmy obejmuje całą gamę obrabiarek do drewna i metalu: począwszy od okleiniarek, poprzez frezarki, tokarki, dłutarki, aż po szlifierki i piły panelowe.

Nasz produkt Filtry EK-24

Nasze przedsiębiorstwo oferuje kompleksowe systemy odpylania dla zakładów drzewnych i meblarskich oraz odpylanie innych frakcji podczas procesów produkcyjnych. Są to urządzenia dobierane parametrowo odpowiednio do potrzeb danego zakładu zgodnie z jego wymogami technologicznymi, które pozwalają na skuteczne odprowadzenie wiórów i pyłu z kilku urządzeń równocześnie – wyrówniarek, grubościówek, pił tarczowych i formatowych, pił panelowych, strugarek czterostronnych, okleiniarek, maszyn CNC, ploterów frezujących i szlifierek. Filtr wykonywany jest w czterech wersjach wydajnościowych: 6500m3/h, 9000 m3/h, 13000m3/h i 18000m3/h.

Systemy odpylające, odciągowo-odpylające - Euro Komplex

Systemy odciągowo odpylające

Systemy odpylające — kluczowy element wyposażenia każdej stolarni

Nadmierne pylenie, którego nie możemy uniknąć w zakładach stolarskich, stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia. Pył powstały w czasie cięcia, heblowania i frezowania może wnikać do dróg oddechowych oraz oczu, wpływając negatywnie na komfort i bezpieczeństwo pracy. W ofercie naszego sklepu znajdziesz profesjonalne systemy odpylające, które staną się niezastąpionym elementem wyposażenia każdej pracowni. Już dziś poznaj asortyment dostępny na naszej stronie internetowej!

Dlaczego dobry system odpylający jest tak ważny?

Systemy odciągowo-odpylające stanowią podstawowy element wyposażenia każdego zakładu stolarskiego. Ich głównym zadaniem jest usuwanie powstałego w czasie pracy pyłu, który stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia pracowników oraz żywotności stosowanych sprzętów. Produkty uboczne powstające w czasie obróbki drewna mogą przyczyniać się do występowania poważnych chorób układu oddechowego, w tym astmy oskrzelowej. Wysokie zapylenie negatywnie wpływa przy tym na stan innych urządzeń. Zanieczyszczenia wnikają do wnętrza maszyn, co nie tylko może prowadzić do szybszego zużycia, ale także wymaga częstych przerw na czyszczenie, co wiąże się z kosztownym spadkiem produkcyjności.

Jaki system odciągowo-odpylający wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór urządzeń, które w kompleksowy sposób odpowiedzą na potrzeby Twojego warsztatu. Podczas zakupów uwzględnij ilość odciąganego materiału oraz rodzaj wykorzystywanych maszyn stolarskich. Kieruj się w stronę sprzętów wyposażonych w wydajny wentylator, który umożliwi skuteczne odciąganie pyłu i wiórów. Na naszej stronie internetowej dostępne są modele, które sprawdzą się zarówno w mniejszych zakładach, jak i w największych stolarniach.

Co wyróżnia nasze systemy odpylające?

Firma Euro-Komplex jest producentem kompleksowych systemów odpylających oraz jednym z największych dystrybutorów wyposażenia stolarskiego. Nasz autorski produkt, FILTR EK-24, to uniwersalne urządzenie do odciągu i filtracji trocin, pyłów, a także zanieczyszczeń pochodzących z obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych oraz innych materiałów produkcyjnych.

Oferujemy też najwyższej klasy systemy odciągowe oraz odpylające. Szukasz urządzenia odciągowego do trocin? Postaw na model przeznaczony do frezowania i strugania z jednostką ssącą, która umożliwia prowadzenie ssania od góry i dołu. Znajdziesz u nas również wentylatory do transportu trocin, pozwalające na wykorzystywanie także w strefach zagrożenia wybuchem pyłów. Już dziś poznaj pełną gamę asortymentu i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie!

Filtry EK-24 — profesjonalne rozwiązania dopasowane do różnych wymagań

Oferta obejmuje 8 modeli filtrów różniących się od siebie wydajnością:

  • 4 800 m³/h,
  • 6 500 m³/h,
  • 9 000 m³/h,
  • 13 000 m³/h,
  • 18 000 m³/h.

W zależności od wydajności filtru do gromadzenia odpadów służą worki o pojemności od 220 do 950 litrów. Co ważne, każde urządzenie odbiera zarówno suchą, jak i mokrą frakcję z kilku maszyn równocześnie. Dzięki modułowej budowie filtrów możliwe jest łączenie i tworzenie niemal dowolnych konfiguracji celem stworzenia kompleksowego zespołu filtracyjnego. Filtry EK-24 zbudowane są ze stali malowanej proszkowo albo cynkowanej ogniowo. Nie wymagają skomplikowanej obsługi operatorskiej, ponieważ system oczyszczania jest całkowicie zautomatyzowany. Model urządzenia dobiera się parametrowo do potrzeb danego zakładu, na podstawie ściśle określonych wymogów technologicznych dotyczących systemów odpylających.

Zapraszamy do kontaktu w celu skorzystania z fachowego doradztwa i zamówienia odpowiedniego systemu odpylającego do zakładu.

Profesjonalne narzędzia stolarskie, elektronarzędzia - Euro Komplex

Elektronarzędzia

Stoły stolarskie, robocze - Euro Komplex

Stoły robocze

Stoły stolarskie

Do osiągnięcia maksymalnej wydajności, a zarazem bezpieczeństwa pracy stolarza konieczne jest odpowiednie wyposażenie stanowiska roboczego. Brak właściwie przygotowanego miejsca do obróbki drewna, głównie w postaci stołu warsztatowego, na którym można stabilnie umieścić lub oprzeć materiały, znacznie utrudnia bowiem, a niekiedy wręcz uniemożliwia pracę. Nasz sklep oferuje zatem szeroki wybór stołów stolarskich oraz strugnic, które są przeznaczone do różnorodnych zadań, a przy tym stanowią nieocenione wsparcie zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów.

Kompaktowe stoliki, uniwersalne stoły stolarskie i nie tylko

W naszej ofercie można znaleźć różnorodne propozycje przeznaczone do szeroko pojętej obróbki drewna. Wśród nich warto wymienić np. regulowane, kompaktowe stoliki, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca, a w trakcie pracy mogą służyć jako mały stół roboczy lub podpórka. Oferujemy również większe stoły stolarskie, pozwalające na wygodne ułożenie materiałów i ustawienie ich pod odpowiednim kątem. Na uwagę zasługują także uniwersalne modele z trwałą konstrukcją aluminiowo-stalową. Dzięki obustronnie wysuwanym ramionom są one idealne do obróbki długich elementów przy użyciu narzędzi takich jak szlifierki taśmowe, piły kapujące lub rozdzielające czy wyrzynarki.

Stoły frezarskie, strugnice i modele rolkowe

W naszym sklepie dostępne są także stolarskie stoły frezarskie, specjalnie zaprojektowane do obsługi frezarek, wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak aluminiowe podziałki do precyzyjnego ustawiania prowadnicy czy zaciski, które umożliwiają stabilne mocowanie obrabianych elementów. Wśród produktów znajdują się też strugnice używane do obróbki drewna, pozwalające na dokładne wyrównywanie i wygładzanie powierzchni drewnianych. Są one niezbędne w procesie przygotowywania materiału do dalszej obróbki, np. przed lakierowaniem czy sklejaniem. Z kolei stoły stolarskie rolkowe to niezwykle praktyczne narzędzia w każdym warsztacie. Pozwalają one na łatwe i bezpieczne transportowanie ciężkich elementów drewnianych. Dzięki zamontowanym rolkom praca staje się efektywniejsza, a zarazem mniej obciążająca dla stolarza.

Solidne stoły stolarskie dla tartaków, producentów mebli lub szkół technicznych

W asortymencie sklepu można znaleźć zarówno solidne stoły stolarskie wykonane z aluminium, jak i wyprodukowane z trwałego drewna, w tym bukowego albo kauczukowego. Dostarczamy propozycje renomowanych producentów, takich jak Holzmann, co gwarantuje ich najwyższą wytrzymałość, a jednocześnie funkcjonalność. To idealny wybór dla przedsiębiorstw z branży szeroko rozumianej obróbki drewna, a więc dla zakładów drzewnych, meblarskich, tartaków, stolarni, a także placówek edukacyjnych o profilu technicznym lub zaangażowanych pasjonatów. Zapraszamy do zamawiania naszych stołów stolarskich!

Piły CMT - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Piły

Piły CMT przez wszystkie etapy produkcji są obrabiane na maszynach CNC . Zaawansowane technologia i precyzja maszyn CNC zapewnia najwyższą jakość każdej tarczy, a ponadto pozwala na uważną i skuteczną kontrole jakości całego procesu

Frezy - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Frezy

Frezy służą do obróbki powierzchni płaskich i kształtowych przedmiotów z drewna, materiałów drewnopodobnych, miękkich metali oraz tworzyw sztucznych.
Oferujemy Państwu precyzyjne frezy różnego rodzaju m.in. spiralne, proste i rowkujące. Nasze produkty mają szerokie zastosowanie w maszynach ręcznych i CNC. Sprawdź już dzisiaj naszą ofertę.

Wiertła - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Wiertła

Wiertła są to narzędzia skrawające do wykonywania otworów odpowiedniej średnicy przy wykorzystaniu wiertarki lub innej obrabiarki z napędem obrotowym.

Noże do strugarek - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Noże do strugarek

W naszej ofercie noże do strugarek wykonane z wysokojakościowej stali narzędziowej HSS. Mamy dostępne również noże do różnego rodzaju głowic strugarskich najlepszych producentów.

Narzędzia - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Narzędzia

Części do maszyn stolarskich, akcesoria - Euro Komplex

Akcesoria

Akcesoria i części do maszyn stolarskich

W P.H.U. Euro-Komplex jesteśmy jednym z największych dystrybutorów narzędzi i maszyn stolarskich do obróbki drewna oraz metalu w Polsce. Oferujemy różnego rodzaju elementy pomocnicze wykorzystywane w branży przemysłowej - nie tylko stolarskiej. Wśród asortymentu znaleźć można między innymi:

- śruby mocujące,

- urządzenia jezdne,

- kliny rozszczepiające,

- kleje do oklejarek,

- nakrętki,

- pasy bezkońcowe,

- ściernice,

- środek do posuwu,

- łożyska,

- uchwyty,

- części wymienne,

- otwornice,

- dociski mimośrodowe,

- i wiele innych części do maszyn stolarskich.

Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą!

Solidne i przystępne cenowo akcesoria i części do maszyn stolarskich

Przy wyborze akcesoriów i części do maszyn stolarskich warto kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim jakością i innowacyjnością, aby zapewnić sobie konkurencyjność na rynku oraz satysfakcję z efektów pracy. W naszej firmie oferujemy wyłącznie najlepsze elementy pochodzące od znanych i cenionych w stolarskiej branży producentów, takich jak CMT Orange tools, Euro Komplex, Holzkraft, Holzmann, Optimum, Rema czy Virutex.

Bogata gama akcesoriów i części do maszyn stolarskich znajdująca się w naszej ofercie zapewni bezpieczną i wydajną pracę w każdym warsztacie, tartaku, zakładzie drzewnym, stolarni czy firmie meblarskiej. Służymy fachowym doradztwem w wyborze odpowiednich wyrobów. Dodatkowo zapewniamy profesjonalny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny maszyn i urządzeń.

Dlaczego warto zainwestować w akcesoria i części do maszyn stolarskich od Euro-Komplex?

Wszystkie części do maszyn stolarskich, które zakupić można w naszym sklepie, wyróżniają się solidnym wykonaniem, wszechstronnością oraz długą, bezawaryjną pracą. A to wszystko dzięki zastosowaniu do ich produkcji najlepszych materiałów, innowacyjnych technologii, nowoczesnym metodom produkcji oraz rygorystycznej kontroli jakości na każdym etapie wytwarzania w zakładzie.

Jeżeli szukasz niezawodnych narzędzi dla stolarzy, części do maszyn stolarskich lub praktycznych akcesoriów, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i niską ceną – koniecznie skorzystaj z naszej oferty! Serdecznie zachęcamy do składania zamówień.

Głowice i noże kształtowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Głowice, noże kształtowe i ograniczniki

Noże kształtowe to noże skrawające stosowane w obrabiarkach. Występują przede wszystkim w postaci noży imakowych oraz oprawkowych (sztabkowych i krążkowych).

Posiadamy noże wysokiej jakości firmy CMT

Polecane produkty - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Polecane produkty

Frezy trzpieniowe

Frezy trzpieniowe przeznaczone do obróbki materiałów miedzy innymi drewna litego, materiałów drewnopochodnych, mdf, hdf, sklejki, płyt wiórowych surowych i laminowanych, laminatów, płyt i blatów kompozytowych mineralno-akrylowych Solid Surface (CORIAN, Staron, Kerrock, Rausolid, Hi-Macs, Hanex, Montelli, AB-Laminati), aluminium, PVC. Wykorzystywanych w procesie obróbki skrawaniem z zastosowaniem frezarek górnowrzecionowych oraz numerycznych maszyn CNC.

Elementy instalacji blaszane

Elementy wykonane ze stali ocynkowanej, rury laserowo zgrzewane, kolana tłoczone, elementy mocowane za pomocą obejm skręcanych zapewniające możliwość zmiany konfiguracji wykonanej instalacji. Podłączenie do każdej maszyny wyposażone w zasuwy ręczne i szybrowe, połączenia z maszynami za pomocą elastycznego węża KWADRO PU.

Jest 1623 produktów.

Pokazano 1-12 z 1623 pozycji

Aktywne filtry