Maszyny do obróbki drewna

Posiadamy w swojej ofercie najrozmaitsze maszyny do obróbki drewna: pilarki (tarczowe, formatowe, panelowe,  taśmowe, ramieniowe ), ukośnice, frezarki, okleiniarki, strugarko-wyrówniarki, grubościówki, optymalizerki, tokarki, obrabiarki CNC, wiertarko-dłutarki, szlifierki, prasy stolarskie, łuparki do drewna opałowego, posuwy itp.

Maszyny do obróbki drewna - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu
Pilarki tarczowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki tarczowe

Pilarki tarczowe to maszyny zwane także krajzegą lub trajzegą służące do poprzecznego i wzdłużonego cięcia drewna. Odznaczają się optymalnym zakresem obrotów, które umożliwiają wykorzystanie narzędzi wykonanych z węglików spiekanych. Pilarki tarczowe umożliwiają regulację nastawienia głębokości cięcia i kąta.

Pilarki formatowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki formatowe

Pilarki formatowe to maszyny o napędzie mechanicznym (zasilane najczęściej silnikiem elektrycznym) wykonujące operację poziomego cięcia materiałów drewnianych, drewnopochodnych oraz tworzyw sztucznych. Pilarki formatowe wyposażone są w ruchomy stół formatowy i tzw. podcinak zapobiegający strzępieniu krawędzi płyty przez główne ostrze.

Piły taśmowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Piły taśmowe

Piły taśmowe stanowią niezbędne wyposażenie większości warsztatów zajmujących się obróbką drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Urządzenia tego typu umożliwiają szybką, a do tego estetyczną obróbkę drewna. Wyróżniają się także bardzo dobrą stabilnością, dlatego zapewniają bardzo wysoką precyzję. Doskonale sprawdzają się zarówno w profesjonalnych warsztatach, jak i tych należących do hobbystów. W ofercie posiadamy szeroki wybór urządzeń znacznie różniących się między sobą możliwościami, wymiarami oraz parametrami.

Pilarki panelowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki panelowe

Piły panelowe służą do cięcia drewna w sposób pionowy lub/i poziomy, a także do przycinania dużych płyt wiórowych. Najważniejsze jest to, że obróbka materiału z ich wykorzystaniem jest bardzo precyzyjna. Pozwala to na wierne odwzorowanie założonego projektu, bez pomyłek czy niedociągnięć. To ważne, gdy przygotowywane są elementy składowe większej konstrukcji, zwłaszcza mebli produkowanych na wymiar.

Pilarki poprzeczne / ramieniowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki poprzeczne / ramieniowe

Pilarki tarczowe poprzeczne z ręcznym lub mechanicznym posuwem służą do piłowania drewna w poprzek włókien. Stosowane są najczęściej do przecinania desek lub bali na krótsze odcinki o określonej długości. Występują jako górnowrzecionowe do cięcia poprzecznego z wahliwym ramieniem i dolnowrzecionowe do cięcia poprzecznego (zwane popularnie kapówkami).

Ukośnice

Ukośnice służą do wytwarzania cięć poprzecznych, ukośnych oraz pochylonych w deskach i listwach. Dodatkowo możliwe jest cięcie żłobków, obrabianie litego drewna, płyt wiórowych, paneli i profili z tworzyw sztucznych.

Frezarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Frezarki

Frezarki-maszyny przeznaczone do obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i kształtowych takich jak: rowki, gwinty, koła zębate. Narzędziem obróbczym stosowanym w frezarce jest frez. Głównym ruchem powodującym skrawaniem freza jest jego ruch obrotowy, oprócz tego frez przesuwa się względem obrabianego materiału. 

Okleiniarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Okleiniarki

Okleiniarki, oklejarki to obrabiarki służące do nakładania okleiny meblowej o różnej grubości na formatki meblowe lub inne elementy z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Okleiniarki nakładają klej za pomocą rolki klejowej na płytę lub inny materiał a następnie dociskają okleinę pcv lub naturalną za pomocą rolkowej strefy docisku, automatycznie zfrezowują nadmiar okleiny i w zależności od opcji wyposażeniowej wykonują szereg innych operacji takich jak zaokrąglania, polerowanie, cyklinowanie.

Strugarko wyrówniarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Strugarko wyrówniarki

Strugarko wyrówniarki to urządzenia spełniające najwyższe wymagania profesjonalnych użytkowników. Są wykonane z materiałów o najwyższej jakości. Cechuje je precyzyjna stabilna oraz bezpieczna praca. 

Wyrówniarki

Strugarki czterostronne

Wyrówniarko grubościówki

Wyrówniarko grubościówki to nowoczesne urządzenia wyposażone w wałek z nożami skrawającymi, stół oraz włącznik posuwu. Dzięki powszechnemu zastosowaniu heblarki stanowią niezbędne wyposażenie zarówno większego jak i mniejszego zakładu stolarskiego. Sprawdzają się w stolarniach, na placach budowy a także podczas prac dekarskich. Mogą być wykorzystywane do wygładzania oraz wyrównywania drewna. 

grubościówki, grubiarki, strugarki jednostronne

Grubościówki

Niezastąpione wyposażenie każdego warsztatu oraz zakładu stolarskiego, gdzie wykonuje się obróbkę dużych materiałów, stanowią profesjonalne grubościówki. Te urządzenia to niezawodne strugarki do drewna, które pozwalają nadać mu określoną grubość. Sprawdzone technologie oraz wysoka jakość komponentów pozwalają na precyzyjną i sprawną obróbkę elementów drewnianych. Prezentowane maszyny dają możliwość uzyskania odpowiedniej i jednakowej grubości drewnianych powierzchni. Mogą pracować zarówno z odciągiem jak i bez odciągu a dzięki zróżnicowanym parametrom technicznym oraz funkcjom spełniają oczekiwania użytkowników i firm o różnych wymaganiach. 

Obrabiarki CNC - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Obrabiarki CNC

Obrabiarki CNC, inaczej obrabiarki sterowane numerycznie. Obrabiarka CNC przetwarza dyskretne wartości wejściowe w postaci binarnej i impulsowej na odpowiednie ruchy robocze. Służy do frezowania różnych rodzajów powierzchni za pomocą frezu palcowego lub frezów trzpieniowych do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, aluminium oraz tworzyw sztucznych. Inaczej nazywane ploterami frezującymi.

Optymalizerki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Optymalizerki

Optymalizerki to maszyny służące do dokładnego wycinania desek na wymiar oraz do mechanicznego usuwania wad drewna.

Tokarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Tokarki

Tokarki to obrabiarki przeznaczone do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne). Narzędziem obróbczym są noże tokarskie, wiertła oraz narzędzia do gwintowania.

Urządzenia Wielofunkcyjne - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Urządzenia Wielofunkcyjne

Urządzenia Wielofunkcyjne są to maszyny przystosowane do wykonywania operacji różnego typu takich jak: cięcie, frezowanie, struganie, wiercenie. Są to Maszyny przeznaczone do mniejszych przedsiębiorstw

Wiertarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Wiertarko-Dłutarki

Wiertarki to urządzenia do wiercenia, rozwiercania i pogłębiania okrągłych otworów za pomocą wierteł. Wiertarki wielowrzecionowe to maszyny z wieloma obracającymi się jednocześnie wrzecionami, można nimi wiercić wiele otworów jednocześnie.

Dłutarka to obrabiarka do obróbki skrawaniem, której głównym ruchem jest ruch prostoliniowy w płaszczyźnie pionowej. Służy do wykonywania wpustów pod połączenia czopowe, kieszeni pod zamki drzwiowe. Jak i wykonywania różnorakich otworów.

Posuwy

Posuwy służą do przesuwania i dociskania obrabianych materiałów, montowane są na obrabiarkach do drewna między innymi frezarkach dolno wrzecionowych jak również wyrówniarkach czy strugarkach. Zastosowanie tych urządzeń zwiększa wydajność wpływa na lepszą jakość i bezpieczeństwo pracy .
Maszyny tartaczne / do produkcji domów z drewna - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Maszyny tartaczne / do produkcji domów z drewna

Wzdłużne piłowanie drewna, przecieranie bali i pryzm na deski, produkcja opakowań i palet.

Prasy stolarskie

Szlifierki

Łuparki do drewna opałowego

Łuparki do drewna są świetnymi maszynami dla osób, które muszą mieć sporą ilość drewna opałowego. Urządzenie to bez trudu rozłupie duże, drewniane kawałki. Dzięki temu zaoszczędzisz siłę oraz czas. Nie trzeba ręcznie rąbać drewna. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie łuparki do pracy.

Jest 229 produktów.

Pokazano 1-12 z 229 pozycji

Aktywne filtry