Maszyny do obróbki drewna

Maszyny do obróbki drewna - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu
Pilarki tarczowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki tarczowe

Pilarki tarczowe to maszyny zwane także krajzegą lub trajzegą służące do poprzecznego i wzdłużonego cięcia drewna. Odznaczają się optymalnym zakresem obrotów, które umożliwiają wykorzystanie narzędzi wykonanych z węglików spiekanych. Pilarki tarczowe umożliwiają regulację nastawienia głębokości cięcia i kąta.

Pilarki formatowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki formatowe

Pilarki Formatowe to maszyny o napędzie mechanicznym (zasilana najczęściej silnikiem elektrycznym) wykonująca operację poziomego cięcia materiałów drewnianych, drewnopochodnych oraz tworzy sztucznych. Pilarki formatowe wyposażone są w ruchomy stół formatowy i tzw. podcinak zapobiegający strzępieniu krawędzi płyty przez główne ostrze.

Piły taśmowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Piły taśmowe

Piły taśmowe, także: pilarki taśmowe, maszyny o napędzie mechanicznym (najczęściej silnikiem elektrycznym, spalinowym, dawniej parowym lub wodnym), które przerzynają materiały ząbkowaną metalową wstęgą. Wstęga (taśma) zwykle przesuwa się za pomocą dwóch kół, obracających się współbieżnie, choć spotykane są konstrukcje wykorzystujące trzy a nawet cztery koła. Rzaz piły taśmowej jest równy za sprawą jednolitego posuwu ostrz taśmy zębatej. Służy do przerzynania materiałów takich jak drewno, metal i innych ciał stałych. Wąskie ostrze taśmy sprzyja wycinaniu skomplikowanych i nieregularnych kształtów, może wykonywać też cięcia po linii prostej. Minimalny promień cięcia określony jest szerokością taśmy oraz grubością rzazu.

Pilarki panelowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki panelowe

Pilarki poprzeczne / ramieniowe - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Pilarki poprzeczne / ramieniowe

Pilarki poprzeczne służą do przecinania desek, brusów i oflisów na żądaną długość w poprzek włókien. Występują z ręcznym lub mechanicznym posuwem jako górnowrzecionowe oraz dolnowrzecionowe do cięcia poprzecznego. Pilarki służą również do przepiłowywania na niepełną grubość (nacinanie materiału).

Ukośnice

Ukośnice służą do wytwarzania cięć poprzecznych, ukośnych oraz pochylonych w deskach i listwach. Dodatkowo możliwe jest cięcie żłobków, obrabianie litego drewna, płyt wiórowych, paneli i profili z tworzyw sztucznych.

Frezarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Frezarki

Frezarki-maszyny przeznaczone do obróbki skrawaniem powierzchni płaskich i kształtowych takich jak: rowki, gwinty, koła zębate. Narzędziem obróbczym stosowanym w frezarce jest frez. Głównym ruchem powodującym skrawaniem freza jest jego ruch obrotowy, oprócz tego frez przesuwa się względem obrabianego materiału. 

Okleiniarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Okleiniarki

Okleiniarki, oklejarki to obrabiarki służące do nakładania okleiny meblowej o różnej grubości na formatki meblowe lub inne elementy z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Okleiniarki nakładają klej za pomocą rolki klejowej na płytę lub inny materiał a następnie dociskają okleinę pcv lub naturalną za pomocą rolkowej strefy docisku, automatycznie zfrezowują nadmiar okleiny i w zależności od opcji wyposażeniowej wykonują szereg innych operacji takich jak zaokrąglania, polerowanie, cyklinowanie.

Strugarko wyrówniarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Strugarko wyrówniarki

Strugarko wyrówniarki to urządzenia spełniające najwyższe wymagania profesjonalnych użytkowników. Są wykonane z materiałów o najwyższej jakości. Cechuje je precyzyjna stabilna oraz bezpieczna praca. 

Wyrówniarki

Strugarki czterostronne

Wyrówniarko grubościówki

Wyrówniarko grubościówki to nowoczesne urządzenia wyposażone w wałek z nożami skrawającymi, stół oraz włącznik posuwu. Dzięki powszechnemu zastosowaniu heblarki stanowią niezbędne wyposażenie zarówno większego jak i mniejszego zakładu stolarskiego. Sprawdzają się w stolarniach, na placach budowy a także podczas prac dekarskich. Mogą być wykorzystywane do wygładzania oraz wyrównywania drewna. 

grubościówki, grubiarki, strugarki jednostronne

Grubościówki

Niezastąpione wyposażenie każdego warsztatu oraz zakładu stolarskiego, gdzie wykonuje się obróbkę dużych materiałów, stanowią profesjonalne grubościówki. Te urządzenia to niezawodne strugarki do drewna, które pozwalają nadać mu określoną grubość. Sprawdzone technologie oraz wysoka jakość komponentów pozwalają na precyzyjną i sprawną obróbkę elementów drewnianych. Prezentowane maszyny dają możliwość uzyskania odpowiedniej i jednakowej grubości drewnianych powierzchni. Mogą pracować zarówno z odciągiem jak i bez odciągu a dzięki zróżnicowanym parametrom technicznym oraz funkcjom spełniają oczekiwania użytkowników i firm o różnych wymaganiach. 

Obrabiarki CNC - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Obrabiarki CNC

Obrabiarki CNC, inaczej obrabiarki sterowane numerycznie. Obrabiarka CNC przetwarza dyskretne wartości wejściowe w postaci binarnej i impulsowej na odpowiednie ruchy robocze. Służy do frezowania różnych rodzajów powierzchni za pomocą frezu palcowego lub frezów trzpieniowych do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych, aluminium oraz tworzyw sztucznych. Inaczej nazywane ploterami frezującymi.

Optymalizerki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Optymalizerki

Optymalizerki to maszyny służące do dokładnego wycinania desek na wymiar oraz do mechanicznego usuwania wad drewna.

Tokarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Tokarki

Tokarki to obrabiarki przeznaczone do obróbki skrawaniem przedmiotów najczęściej o powierzchni brył obrotowych (stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne). Narzędziem obróbczym są noże tokarskie, wiertła oraz narzędzia do gwintowania.

Urządzenia Wielofunkcyjne - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Urządzenia Wielofunkcyjne

Urządzenia Wielofunkcyjne są to maszyny przystosowane do wykonywania operacji różnego typu takich jak: cięcie, frezowanie, struganie, wiercenie. Są to Maszyny przeznaczone do mniejszych przedsiębiorstw

Wiertarki - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Wiertarko-Dłutarki

Wiertarki to urządzenia do wiercenia, rozwiercania i pogłębiania okrągłych otworów za pomocą wierteł. Wiertarki wielowrzecionowe to maszyny z wieloma obracającymi się jednocześnie wrzecionami, można nimi wiercić wiele otworów jednocześnie.

Dłutarka to obrabiarka do obróbki skrawaniem, której głównym ruchem jest ruch prostoliniowy w płaszczyźnie pionowej. Służy do wykonywania wpustów pod połączenia czopowe, kieszeni pod zamki drzwiowe. Jak i wykonywania różnorakich otworów.

Posuwy

Posuwy służą do przesuwania i dociskania obrabianych materiałów, montowane są na obrabiarkach do drewna między innymi frezarkach dolno wrzecionowych jak również wyrówniarkach czy strugarkach. Zastosowanie tych urządzeń zwiększa wydajność wpływa na lepszą jakość i bezpieczeństwo pracy .
Maszyny tartaczne / do produkcji domów z drewna - Euro Komplex - Maszyny i narzędzia stolarskie do obróbki drewna i metalu

Maszyny tartaczne / do produkcji domów z drewna

Wzdłużne piłowanie drewna, przecieranie bali i pryzm na deski, produkcja opakowań i palet.

Prasy stolarskie

Szlifierki

Łuparki do drewna opałowego

Łuparki do drewna są świetnymi maszynami dla osób, które muszą mieć sporą ilość drewna opałowego. Urządzenie to bez trudu rozłupie duże, drewniane kawałki. Dzięki temu zaoszczędzisz siłę oraz czas. Nie trzeba ręcznie rąbać drewna. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie łuparki do pracy.

Jest 277 produktów.

Pokazano 1-12 z 277 pozycji

Aktywne filtry