Okleiniarka prostoliniowa z automatycznym posuwem ME22 Holzkraft

ME22

Maszyna służąca do nakładania okleiny meblowej o różnej grubości na formatki meblowe lub inne elementy z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Okleiniarka nakłada klej za pomocą rolki klejowej na płytę lub inny materiał a następnie dociskaja okleinę pcv lub naturalną za pomocą rolkowej strefy docisku, automatycznie zfrezowuje nadmiar okleiny i w zależności od opcji wyposażeniowej wykonuje szereg innych operacji takich jak zaokrąglania, polerowanie, cyklinowanie.

Ilość

Zapytaj o cenę

Zapytaj o cenę produktu

Okleiniarka prostoliniowa z automatycznym posuwem ME22 Holzkraft

Okleiniarka prostoliniowa z automatycznym posuwem ME22 Holzkraft


Maszyna służąca do nakładania okleiny meblowej o różnej grubości na formatki meblowe lub inne elementy z drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Okleiniarka nakłada klej za pomocą rolki klejowej na płytę lub inny materiał a następnie dociskaja okleinę pcv lub naturalną za pomocą rolkowej strefy docisku, automatycznie zfrezowuje nadmiar okleiny i w zależności od opcji wyposażeniowej wykonuje szereg innych operacji takich jak zaokrąglania, polerowanie, cyklinowanie.

Prosimy wypełnić poniższe pola, obsługa sklepu skontaktuje się z Tobą najszybciej jak to możliwe.

* Pola wymagane

Anulu lub 

Okleiniarka wąskich płaszczyzn z automatycznym nakładaniem kleju ME 22 Holzkraft

- Solidna żeliwno-stalowa konstrukcja

- Agregat frezujący nadmiar obrzeża – głowice z wymiennymi nożami HM z chromowanymi kopiałami ślizgowymi pionowymi i poziomymi

- Szybka i dokładna regulacja grubości obrzeża za pomocą pokrętła i listwy z wskaźnikiem mechanicznym znajdującej się na wejściu

maszyny

- Automatyczne docinanie pod kątem 90° z przodu i z tyłu za pomocą gilotyny

- Stały posuw 7 m/min na pasie dolnym. Specjalna budowa pasa posuwowego umożliwia stały posuw bez uskoków czy ślizgów

elementów

- Wysuwana podpora z rolkami prowadzącymi do pracy z dużymi elementami

- Regulacja grubości płyt ze wskaźnikiem mechanicznym z dokładnością do 0,1 mm

- Anodowany liniał na wyjściu z maszyny

- Elektroniczny układ regulacji temperatury utrzymuje stałą temperaturę 150°C w trybie „standby”. Umożliwia to szybkie rozgrzanie do

temperatury roboczej i powrót do pracy oraz zapobiega przegrzaniu i przypalaniu się kleju w zbiorniku

- Równomierna temperatura kleju w całym zbiorniku dzięki 5 grzałkom w tym jedna w wałku klejowym

- Precyzyjna regulacja nanoszenia kleju

- Docisk obrzeża realizowany za pomocą 2 rolek (1 x gumowana, 1 x metal)

- Zbiornik klejowy z aluminium z powłoką zapobiegającą przywieraniu

- Szybka gotowość do pracy. Krótki czas nagrzewania maszyny

- Prosty w obsłudze intuicyjny panel PLC ułatwiający obsługę maszyny

- Włączanie poszczególnych agregatów z pulpitu

- 3 agregaty wykańczające do wyboru

- Duża elastyczność przy konfiguracji maszyny

- Możliwość indywidualnej kompozycji

Panel sterujący

Panel sterujący umieszczony jest na wejściu maszyny ergonomicznie na wysokości oczu – wygodnie dla operatora. Panel umożliwia szybkie i łatwe sterowanie maszyną. Podstawowe funkcje umożliwiają programowanie temperatury roboczej, wybór rodzaju obrzeża, załączanie agregatu obcinającego, frezującego, polerek a także start posuwu. Na pulpicie znajduje się wyłącznik bezpieczeństwa.

Zespół klejowy

 Klej jest szybko i równomiernie rozgrzewany poprzez grzałki, które znajdują się zarówno w zasobniku kleju, jak też w samym wałku nanoszącym. Kontrola temperatury odbywa się przy pomocy termoregulatora. (temperatura pracy i spoczynku). Zespół wyposażony jest w 2 wałki dociskowe. Siła docisku regulowana jest wygodnie za pomocą pokręteł z przodu korpusu maszyny.

Agregat frezujący nadmiar obrzeża

 Agregat frezujący wyposażony jest w kopiały ślizgowe pionowe oraz poziome. Kopiały są chromowane. Dzięki zastosowanym sprężyną kopiały „poddają się” i dostosowują do grubości formatki. W ten sposób unika się powstawania zadrapań na płytach, zwłaszcza dekoracyjnych, wskutek tarcia.

Agregat cykliny promieniowej

Agregat wyposażony jest w nóż górny i dolny o promieniu R = 2 mm. Masywne żeliwne wykonanie gwarantuje niezawodne użytkowanie przez wiele lat. Agregat posiada chromowane ślizgowe kopiały pionowe i poziome, które można niezależnie regulować. Dodatkowo dzięki sprężyną kopiały idealnie dopasowują się do płyt. Noże cykliny posiadają łamacze wióra.

Agregat cykliny klejowej

Agregat wyposażony jest w płytkowy nóż górny i dolny. Agregat posiada chromowane ślizgowe kopiały pionowe i poziome, które można niezależnie regulować. Dodatkowo dzięki sprężyną kopiały idealnie dopasowują się do płyt. Cyklina idealnie sprawdza się dla obrzeża każdej grubości.

Agregat polerki

 Agregat polerki zamontowany na wspólnej bece z cykliną. Wyposażony w 2 niezależne silniki o mocy 0,14 kW. Średnica tarczy polerskiej – 150 mm. Agregat polerski szczególnie polecany do obrzeży PCV 2 lub 3 mm. Pod wpływem wytwarzanego ciepła i tarcia nadają okleinowanym krawędzią ostateczny błysk. Agregat jest uruchamiany z panelu sterującego.

Dane techniczne:

ME 22

Wymiary stołu roboczego:

2600 x 180 mm

Wysokość robocza:

904 mm

Grubość elementu:

12-50 mm

Grubość obrzeża z rolki

0,4-2 mm

Maksymalna grubość doklejki drewnianej:

do 5 mm

Prędkość posuwu:

7 m/min

Minimalny wymiar elementu dla obrzeży z rolki:

190/65 mm

Minimalna długość płyty:

190 mm

Ciśnienie robocze:

6,5 bar

Temperatura robocza:

~190 – 200 ºC

Pojemność zbiornika klejowego:

~1 kg

Agregat obcinający:

 Gilotyna

Agregat frezujący:

Moc silnika:

0,37 kW

Prędkość obrotowa:

12000 min-1

Promień freza:

R=2 mm

Średnica króćca odciągowego:

120 mm

                W razie pytań zapraszamy do kontaktu z działem obsługi, przez zakładkę kontakt lub bezpośrednio:
tel: 535 980 435
e-mail: biuro@euro-komplex.eu

  • Przetwarzając Twoje dane osobowe stosujemy środki organizacyjne i techniczne zgodne z właściwymi przepisami prawa, w tym stosujemy szyfrowanie połączenia za pomocą certyfikatu SSL. Przetwarzając Twoje dane osobowe stosujemy środki organizacyjne i techniczne zgodne z właściwymi przepisami prawa, w tym stosujemy szyfrowanie połączenia za pomocą certyfikatu SSL.
  • Standardowy czas dostawy zamówienia wynosi od 2 do 5 dni roboczych. Jest to czas potrzebny na zaksięgowanie pieniędzy, przygotowanie paczki oraz jej dostawę. Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru. Standardowy czas dostawy zamówienia wynosi od 2 do 5 dni roboczych. Jest to czas potrzebny na zaksięgowanie pieniędzy, przygotowanie paczki oraz jej dostawę. Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru.
  • W Euro-Komplex oferujemy możliwość bezpłatnego zwrotu towarów do 14 dni. Zgłoś chęć zwrotu na koncie użytkownika lub wyślij do nas e-mail. W Euro-Komplex oferujemy możliwość bezpłatnego zwrotu towarów do 14 dni. Zgłoś chęć zwrotu na koncie użytkownika lub wyślij do nas e-mail.