Filtr EK-24 o wydajności 18000m³/h

EK-24/18000m³/h
86 900,00 zł
106 887,00 zł brutto

Nasz autorski produkt filtr EK-24 to uniwersalne urządzenie do odciągu i filtracji trocin, pyłów i zanieczyszczeń pochodzących z obróbki drewna, materiałów drewnopodobnych oraz innych materiałów produkcyjnych. Przystosowany jest do współpracy z różnymi typami wentylatorów, odbiera zarówno frakcję suchą jak i mokrą. Filtr ma budowę modułową, można go łączyć i ustawiać w różnych konfiguracjach, tworząc zespół filtracyjny zdolny odprowadzić konieczną ilość zanieczyszczonego powietrza, a następnie poddać filtracji i odseparować do zbiornika pył drzewny lub inny odpad.

Cena nie obejmuje montażu, koszt ustalany jest indywidualnie w zależności od lokalizacji

Ilość

Filtr EK-24 o wydajności 18000m³/h

Wyposażenie i parametry techniczne:

Wydajność: 18000m³/h (2 x 9000m³/h)

Powierzchnia filtracyjna: 60,6m²

Liczba rękawów filtracyjnych: 48 szt.

Wymiary rękawów filtracyjnych: 2000mm / ∅200mm

Wentylator: WTK-15 o mocy 15kW

Szafa sterująca: wyposażona w falownik

Instalacja odciągowa łącząca filtr z wentylatorem

Kanał powrotu powietrza na halę produkcyjną z klapą lato / zima

Klapa P.POŻ.

Śluza celkowa

Tłumik akustyczny (2 szt.)

Zrzut odpadów: podajnik taśmowy (cena nie obejmuje podajnika - indywidualna wycena uzależniona od długości i rodzaju podajnika)

Opis produktu:

Filtr EK-24 pozwala na skuteczne odprowadzenie zanieczyszczeń z kilku urządzeń równocześnie co w dużym stopniu podnosi wydajność oraz komfort pracy. Idealnie sprawdza się przy współpracy z takimi urządzeniami jak: wyrówniarki, grubościówki, piły tarczowe i formatowe, piły panelowe, strugarki czterostronne, okleiniarki, maszyny CNC, plotery frezujące czy szlifierki.

Filtr EK-24 ma budowę modułową, można go łączyć i ustawiać w różnych konfiguracjach, tworząc zespół filtracyjny zdolny odprowadzić konieczną ilość zanieczyszczonego powietrza, a następnie poddać filtracji i odseparować do zbiornika pył drzewny lub inny odpad.

Mocna i solidna konstrukcja filtra EK-24 wykonana jest z cynkowanej ogniowo lub malowanej proszkowo stali o grubości 2mm a tunel wlotowy oraz wzmocnienia ze stali 3mm. Elementy konstrukcji skręcane są śrubami 8.8 z wkładkami teflonowymi. Wart podkreślenia jest fakt, że zastosowany w EK-24 kosz sitowy jest jednorodny i gładki bez elementów spawanych co ułatwia przepływ powietrza z frakcją odpadową bez osadzania jej na ściankach kosza.

EK-24 wyposażony jest w elektrowibrator o mocy 0,09 kW w systemie ATEX do bardzo skutecznego otrzepywania worków rękawowych.

Filtry rękawowe zastosowane w EK-24 zostały wykonane z materiału antystatycznego i wodoodpornego o gramaturze 350g/m² oraz przepuszczalności powietrza 240l/dm²/min.

System oczyszczania jest w pełni zautomatyzowany i pracuje w odpowiednio dobranych cyklach czasowych dostosowanych do rodzaju odpylanego surowca.

Stosowane w EK-24 wentylatory WTK posiadają samoczyszczące wirniki oraz wzmocnioną konstrukcję, która gwarantuje stabilną pracę przez długi czas.

Sterowanie elektryczne odbywa się przy pomocy centrali wyposażonej w zabezpieczenia i układ sterowania czasowego elektrowibratora i silnika wentylatora. Istnieje również możliwość wykonania systemu automatycznego sterowania filtrem bezpośrednio z maszyn.

Filtr EK-24 to polski produkt, zaprojektowany i wykonany przez Euro-Komplex przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów oraz rozwiązań technologicznych. Charakteryzuje go łatwość obsługi, wytrzymałość, niezawodność działania oraz bezpieczeństwo podczas pracy.

Opcje dodatkowe (na zamówienie)

Transport na terenie Polski liczony jest zgodnie z obowiązującym cennikiem.

Koszt montażu ustalany jest indywidualnie w zależności od lokalizacji.

Więcej informacji na naszej stronie.

Serdecznie zapraszamy

  • Przetwarzając Twoje dane osobowe stosujemy środki organizacyjne i techniczne zgodne z właściwymi przepisami prawa, w tym stosujemy szyfrowanie połączenia za pomocą certyfikatu SSL. Przetwarzając Twoje dane osobowe stosujemy środki organizacyjne i techniczne zgodne z właściwymi przepisami prawa, w tym stosujemy szyfrowanie połączenia za pomocą certyfikatu SSL.
  • Standardowy czas dostawy zamówienia wynosi od 2 do 5 dni roboczych. Jest to czas potrzebny na zaksięgowanie pieniędzy, przygotowanie paczki oraz jej dostawę. Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru. Standardowy czas dostawy zamówienia wynosi od 2 do 5 dni roboczych. Jest to czas potrzebny na zaksięgowanie pieniędzy, przygotowanie paczki oraz jej dostawę. Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności towaru.
  • W Euro-Komplex oferujemy możliwość bezpłatnego zwrotu towarów do 14 dni. Zgłoś chęć zwrotu na koncie użytkownika lub wyślij do nas e-mail. W Euro-Komplex oferujemy możliwość bezpłatnego zwrotu towarów do 14 dni. Zgłoś chęć zwrotu na koncie użytkownika lub wyślij do nas e-mail.